MetalADay Stay Mad
Anmeldelser Reportager Interviews Festivaler Nyheder M.A.D.
AnmeldelserAlbumsKoncerterFilmBøgerTeaterAlkoholReportagerFotoreportagerLive-reportagerInterviewsLive-interviewsMAD-koncertgængerFestivalerCopenhellRoskilde FestivalWacken Open AirNordic NoiseNyhederM.A.D.

Dagens Metal

4. september ·VIMM — “Carcass of Mother Earth”

Band

Act of Cohesion

3 gange har vi haft Act of Cohesion under lup.

Act of Cohesion-pakke
4/5
Albums

Act of Cohesion-pakke

Interview + dobbeltanmeldelse af Act of Chohesion (release party + Six Degree of Subversion) Act of Cohesion LIVE + album Foto: BrknRin Photo Den 02. december var jeg på trods af det evige ræs efter julegaver og flere sildemadder med snaps løsrevet nok fra julestemningen til, at det var muligt at ta

Jacob Wammen·19. december 2017

AR&M Festival 2017 – Anmeldelse del 2
4.5/5
Anmeldelser

AR&M Festival 2017 – Anmeldelse del 2

Rigtig mange øl og sambuca-shots senere er vi igen samlet til høvl på Platform 4, og det tegner fantastisk!

Jacob Wammen·21. maj 2017

Live-anmeldelse – Act of Cohesion og Materia. 1000Fryd
4/5
Koncerter

Live-anmeldelse – Act of Cohesion og Materia. 1000Fryd

1000Fryd er sådan et af de der små spillesteder i Aalborg, som der bare oser af charme. Når stedet ikke agerer koncertsal, fungerer det også fortrinligt som bar, bemandet af ALLE slags typer.

Jacob Wammen·2. marts 2017

MetalADay

Metal A Day er et dansk heavy metal-medie, der blev startet af to barndomskammerater over deres fælles lidenskab og dybe passion for den tunge musikgenre – Den entusiasme vil vi dele med dig!

Kategorier

  • Anmeldelser
  • Reportager
  • Interviews
  • Festivaler
  • Nyheder

Følg os

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Soundcloud

rockon@metaladay.eu

Om Metal A Day

Spillesteder

Kontakt redaktionen

© Alle rettigheder tilhører Metal A Day og Stay Mad Productions | 2014–2026